همایش گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد


همایش گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان گنبد کاووس برگزار شد. سید علیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان در این همایش به دستاورد های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در 40 ساله انقلاب پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان ، همایش گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان گنبد کاووس با حضورکریمی معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس ، دستمرد معاون فرماندار و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی گنبد کاووس و سید علیرضا حسینی طلب و کارکنان بخش دولتی و خصوصی آموزش فنی و حرفه ای گلستان برگزار گردید.

در این همایش کریمی در سخنرانی خود به دستاورد های 40 ساله انقلاب پرداخت و گفت : اعتبارات اقتصادی و عمرانی پروژههای ایام الله دهه فجر امسال تقریبا ۱۳ برابر سال گذشته است و امسال تعداد قابل توجهی پروژه در شهرستان افتتاح و کلنگ زنی میشود. وی افزود در ایام دهه فجر در حوزه اقتصادی در شهرستان گنبد کاووس 11 پروژه کلنگزنی میشود.

حسینی طلب در سخنرانی خود ضمن تبریک دهه مبارک فجر اقدام به تشریح دستاورد های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در 40 ساله انقلاب کرد و در خصوص بخش دولتی در این سازمان گفت : قبل از انقلاب دارای یک مرکز و 4 کارگاه ثابت بوده ایم ؛ اما هم اکنون 19 مرکز و 114 کارگاه ثابت داریم.  همچنین با توجه به رشد کارگاه ها نیز 45 رشته و 590 حرفه دولتی داریم که قبل از انقلاب تنها 4 رشته و 6 حرفه دولتی داشته ایم.

وی در راستای واگذاری تصدی ها به بخش غیر دولتی افزود : ما امروز 340 آموزشگاه آزاد ، 36 رشته و 270 حرفه غیردولتی داریم که قبل از انقلاب تنها 7 آموزشگاه آزاد ، 3 رشته و 5 حرفه غیردولتی داشته ایم.

حسینی طلب در بخش دیگر از سخنان خود در خصوص توسعه فضای آموزشی در سراسر استان گفت : رشد 70 برابری نسبت به قبل از انقلاب در زمینه توسعه فضای آموزشی داشته ایم. وی افزود : قبل از انقلاب تنها 300 مترمربع فضای آموزشی وجود داشت ولی هم اکنون ما 20 هزار و 811 مترمربع فضای آموزشی در استان داریم که برای آموزش مردم شریف قرار گرفته است.

حسینی طلب در خصوص تشریح عملکرد آموزشی بخش دولتی و خصوصی  در سال جاری گفت : در 10 ماهه سال 1397 ما 29 هزار و 317 نفر در بخش دولتی و 20 هزار و 118 نفر در بخش خصوصی آموزش داشته ایم. همچنین وی در خصوص نقش عمده بانوان در این عملکرد آموزشی گفت : در سال 97 سهم بانوان از آموزش دولتی برابر 32.80 درصد و در بخش خصوصی 74.3 درصد می باشد که این نشان دهنده توان بانوان ایرانی است.

حسینی طلب در بخشی دیگر از سخنان خود تعداد گواهینامه های صادر شده در طول چهل ساله انقلاب را بیش از نیم میلیون اعلام کرد.

ملکان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان گنبد کاووس در سخنرانی خود به تشریح عملکرد مرکز پرداخت.

همچنین در این همایش از مهارت آموختگان موفق که مهارت آموزی آنها منجر به اشتغال شده است و خانم محبوبه شیخ الاسلامی که فعالیت خودرا از اولین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شروع کرد ؛ تجلیل شد.

شایان ذکر است در حاشیه این همایش ، جشنواره غذا توسط بخش خصوصی بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبد کاووس برگزار گردید.

 
تعداد بازدید کل :‌462
پنج شنبه 8 خرداد سال 1399
مصادف با 1441/10/05 هجری قمری
مصادف با 2020/05/28 میلادی

: مناسبت امروز
-