جلسه نیازسنجی آموزشی مرکزآموزش فنی و حرفه ای شهرستان گنبدکاووس برگزارشد


جلسه نیازسنجی آموزشی با حضور معاونت فرمانداری ویژه شهرستان ، رئیس و کارشناسان مرکز گنبدکاووس ، کارشناس اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان وکارشناسان ستاد اشتغال شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان گنبدکاووس ، محمدرضا ملکان رئیس مرکزآموزش فنی وحرفه ای شهرستان گنبدکاووس در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم گوئی به مدعوین در خصوص طرح نیاز سنجی آموزشی گفت : این جلسه به منظور شناسائی حرفه های  اقتصادی اولویت دار شهرستان و شناسائی نیاز های آموزش های مهارتی برای توسعه مشاغل و همچنین جهت دهی به اهداف و برنامه های آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برگزار میگردد .

وی افزود :کارشناسان عضو ستاد اشتغال شهرستان با توجه به اشراف در زمینه های اشتغال می توانند در اجرای طرح و شناسایی دقیق مشاغل کمک کنند.

در ادامه کارشناس اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گلستان در این جلسه به تشریح نیازسنجی آموزشی پرداخت و اظهار کرد : در راستای شناسایی نیازهای شغلی شهرستان باید هر یک از کارشناسان ستاد اشتغال با توجه به حوزه تخصصی خود نیازهای شهرستان را بر اساس محدودیت ها یا اسناد بالادستی توسعه شهرستان و یا اولویت‌هایی که دستگاه اجرایی مشخص می کند، اعلام کنند.

وی افزود: از اهداف کلی طرح، تدوین مدلی برای احصای نیازهای آموزشی و مهارتهای مورد نیاز جمعیت فعال و آحاد جامعه بر مبنای تجزیه و تحلیل اسنادی و مراجعه به خبرگان اشتغال شهرستان در جهت هدفمندی و اثر بخشی آموزشهای فنی و حرفه ای است .

وی تصریح کرد : با شناسایی قابلیت ها و پتانسیل شهرستان در هر حوزه و همچنین تهدید ها و نقاط ضعف منطقه می توان شغلهای مورد نیاز را شناسایی و بر اساس آن مشاغل ، نیازهای آموزشی مرتبط را به دستگاه مربوطه اعلام کرد و نتایج حاصله پس از رویت فرماندار و تصویب ستاد اشتغال بعنوان سند اشتغال شهرستان مورد بهره برداری قرار  خواهد گرفت.

 
تعداد بازدید کل :‌372
پنج شنبه 8 خرداد سال 1399
مصادف با 1441/10/05 هجری قمری
مصادف با 2020/05/28 میلادی

: مناسبت امروز
-